Tvoje myšlenky tvoří tvou realitu

Dneska vám chci napsat o něčem, co totálně změnilo celý můj život. Když jsem před několika lety objevila intuitivní stravování, byl to pro mě dost přelomový okamžik. Začalo mi najednou dávat obrovský smysl, proč celý svůj život bojuju s jídlem a svým tělem a věděla jsem, že tohle je cesta ven, kterou jsem zoufale hledala.

Pořád mi ale něco chybělo do skládačky. Pořád to nějak nebylo kompletní. Pracovala jsem na změně chování, chtěla jsem změnit svou realitu a výsledky v životě, ale nevěděla jsem, že na to jdu ze špatného konce.

Tam, kde to totiž všechno začíná, je naše hlava.

Když jde o jídlo, často slýchávám: „je to všechno v hlavě.“ Je to pravda. Ale nikdy jsem nedokázala pochopit, jak přesně to v té hlavě je a co mám teda dělat, abych to v ní změnila.

Už to vím.

Objevila jsem totiž tzv. sebekoučovací model. Je to pomůcka, která se využívá v psychoterapii a je to přesně to, co mi chybělo k tomu, abych dokázala změnit to, co se děje v mojí hlavě.

Tohle je důležitý vědět k tomu, abyste to zvládli taky: musíte pochopit a přijmout, že ne okolnosti, ne vaše tělo, ne ostatní lidi, ne vaše minulost….ale vaše myšlenky jsou zodpovědné za to, jak se cítíte (jak sebejistě, spokojeně, šťastně, atraktivně, schopně…) a to, jak se cítíte, je pak důvod pro to, že se nějak chováte (jestli pracujete na svých snech nebo jestli celý den prokrastinujete u Netlixu) a to, jak se chováte, pak vytváří všechny výsledky, tedy vaší realitu.

Kvalita vašich myšlenek určuje kvalitu vašeho života.

Když chcete změnit svoje výsledky v životě, není moc dobrý a udržitelný začínat od změny chování, pokud před tím nezačnete pracovat na svých myšlenkách.

Když chcete změnit, jak se cítíte (např. když nechcete být ve stresu, chcete se cítit sebejistě atd.), nezačínejte od toho, co změnit v chování, ale začněte od svých myšlenek, protože ty jsou to, co způsobuje ty pocity.

Funguje to takhle: vaše myšlenky vytvoří nějaký pocit/emoci. Vaše emoce pak jsou to, co vás vede k nějakému chování. A chování pak vytváří výsledky.

Myšlenky > emoce > chování > výsledky.

Pokud chcete cokoliv v téhle rovnici změnit, musíte začít od toho, co tomu předchází.

Kdykoliv to budete měnit ve špatném pořadí, bude to velmi, velmi těžké a neudržitelné.

Vzhledem k tomu, jak důležité pro mě tohle téma je a jak dramaticky změnilo můj život, chci se tomu rozhodně ještě víc věnovat a ukázat vám, jak s tím pracovat.

Co ale chci, abyste si z toho dneska odnesli je to, že vaše myšlenky jsou to, co vytváří vaší realitu.

VŠECHNY myšlenky.

Cokoliv si říkáte („jsem tlustá, jsem neschopná, nedokážu to, měly bych dělat tohle, nesmím dělat tohle, nikdy se nepřijmu, všichni mě nesnáší…“) ovlivní vaše emoce (a v 99,9% negativní myšlenky vedou k negativní emocím: stud, frustrace, smutek, vina…), emoce pak chování (opět: negativní emoce > negativní jednání) a chování pak výsledky.

Proto je tak moc, moc, moc důležitý, abyste pracovaly na kvalitě svých myšlenek. Je to to nejdůležitější, co samy pro sebe můžete udělat.

Začněte tím, že si svých myšlenek budete jen všímat. Pokud jste to nikdy nedělaly, pravděpodobně vám to úplně nepůjde. Ale začnete!

P.S.: Celý a detailní postup, jak se svými myšlenkami pracovat a postupně je měnit, probírám ve svém kurzu Svobodná v jídle nebo ještě mnohem podrobněji v kurzu Víc než jen tělo

Já jsem Katka.

Po mnoha letech boje s jídlem a svým tělem, uvěznění v kolotoči restrikcí a přejídání, šílených pocitech viny, hanby a nesnášení sebe sama jsem se konečně rozhodla říct DOST. Přestala jsem hledat odpovědi venku (u výživových poradců a v knihách o stravování) a začala je hledat uvnitř sebe. Naslouchat svému tělu a respektovat ho. Začala jsem se mít ráda a díky tomu přistupovat ke zdraví a návykům SKUTEČNĚ zdravě a trvale udržitelně. Chci v tom pomoci i tobě :-)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..