Jak dlouho se budeš honit za něčím, čím nejsi?

Dneska bych se chtěla zamyslet trochu nad tím, že se spousta z nás celý život honí za něčím, o čem si myslíme, že bychom měly. Snažíme se měnit svoje tělo, svoje chování, protože chceme zapadnout do nějakého kulturního standardu. Často se ale vzdalujeme od toho, kým skutečně jsme. A víme to vlastně?

Umíš si odpovědět na otázku KDO JSI?

Ráda bych ti teď řekla takovou metaforu s broskví.

Když někdo nemá rád broskve, neviníme z toho tu broskev. Neviníme dokonce ani toho člověka, že nemá rád broskve. Prostě přijmeme fakt, že někteří lidé prostě nemají rádi broskve.

Nezáleží na tom, jak šťavnatá ta broskev je. Nezáleží na tom, jak krásná je. Jak sladká a zralá je. Když někdo nemá rád broskve, tak je prostě nemá rád. Tečka. Není nic, co by broskev mohla udělat, aby jí někdo začal mít rád.

A ta broskev není smutná, že jí někdo nemá rád proto, že je broskev. Broskev se nesnaží stát se jablkem, aby jí lidi měli rádi víc. Broskev je prostě tím, čím je. Broskev se nebojí zvednout a říct: „Já jsem broskev. A jestli mě nemáš ráda, pořád budu tou nejlepší broskví, kterou být dokážu.“

A teď se dostáváme k tobě. Jsi tím nejlepším vyjádřením sama sebe? Chodíš světem a hrdě hlásíš: „Já jsem broskev“ a nejsi uražená, když si tě někdo nevšímá, když tě někdo nepřijme do práce, do které se hlásíš, nejde s tebou na rande nebo si tě nevezme nebo nechce být v tvé blízkosti?

Když se rozhodneš, že budeš autentická a skutečně sama sebou, že budeš ta broskev, kterou jsi, dokážeš se mít ráda na mnohem hlubší úrovni. Pochopíš sama sebe na mnohem hlubší úrovni. Ta blízkost a láska, kterou budeš mít sama k sobě, z tebe bude vyzařovat i navenek.

Broskev se nejdřív musí poznat a pochopit, co to znamená být broskví. Podívat se sama na sebe a zeptat se: „Snažím se být jablkem?.“

Kolik z vás, broskví, se snaží být jablkem?

Protože jsou jablka lepší – stačí se podívat do časopisů. Lidi mají jablka radši. Vidíš je častěji na fotkách, v seriálech. Tak musí být lepší, proto budu dělat všechno pro to, abych byla taky jablko.

Vážně, holky, buďte upřímný. Kolik z vás se snaží být jablkem? Vaše nejlepší kamarádka je jablko a vy si říkáte: „Tak taková bych měla být taky.“. Nebo člověk, kterého obdivujete je jablko, vaše matka si myslí, že byste měly být jablko, tak se urputně snažíte být tím nejlepším jablkem.

Tady je ale ta věc – jestli jsi broskev, nikdy nebudeš dobré jablko.

Nikdy ti nepůjde být dobrým jablkem, budeš v tom pořád dokola selhávat a trápit se. A pak si budeš nadávat za to, že nejsi dobré jablko.

Není to na hlavu?

Strávíš celý život tím, že budeš naštvaná sama na sebe, že nejsi dobré jablko a během toho ti bude unikat krásný život, který bys mohla prožít jako úžasná broskev.

Takže otázka pro tebe: přijmeš, že jsi broskev a prožiješ ten nejlepší broskví život nebo se budeš celý život trápit snahou stát se jablkem?

P.S. Ráda bych tě pozvala na webinář, který ti pomůže usmířit se s cukrem (nebo jinou „problémovou“ potravinou). Je to moc, moc důležitý krok na tvé cestě ke svobodě v jídle.

Já jsem Katka.

Po mnoha letech boje s jídlem a svým tělem, uvěznění v kolotoči restrikcí a přejídání, šílených pocitech viny, hanby a nesnášení sebe sama jsem se konečně rozhodla říct DOST. Přestala jsem hledat odpovědi venku (u výživových poradců a v knihách o stravování) a začala je hledat uvnitř sebe. Naslouchat svému tělu a respektovat ho. Začala jsem se mít ráda a díky tomu přistupovat ke zdraví a návykům SKUTEČNĚ zdravě a trvale udržitelně. Chci v tom pomoci i tobě :-)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..