Individuální koučink

TY před začátkem naší spolupráce...

 • myslíš pořád na jídlo
 • přejídáš se a nemáš nad jídlem kontrolu
 • máš pocit, že jsi na jídle závislá
 • cítíš často vinu z toho, jak jíš
 • utíkáš před negativními emocemi jídlem, alkoholem, prací, nakupováním...
 • hubneš a přibíráš a nedaří se ti najít stabilní váhu
 • zkoušíš různé způsoby stravování, jídelníčky, počítání kalorií, diety...ale u ničeho dlouho nevydržíš
 • pohyb děláš čistě z nutnosti a proto, že se u něj hubne - a možná k němu máš už i odpor
 • máš za sebou X pokusů zhubnout, ale když se ohlédneš, všimneš si, že s každým pokusem jsi spíš přibrala
 • nevěříš svému tělu, nevěříš sama sobě
 • máš o sobě a svém těle velmi negativní myšlenky
 • myslíš převážně jen na hubnutí a nemáš v hlavě prostor na přemýšlení o jiných věcech
 • máš to takhle už dlouho a děsí tě, že bys měla s jídlem a svým tělem válčit až do smrti

TY po spolupráci se mnou...

 • jsi v jídle svobodná a sebejistá
 • víš přesně, co tvoje tělo potřebuje, umíš číst jeho signály a bez obav jim nasloucháš
 • jídlo už tě nekontroluje - máš normální vztah ke VŠEMU jídlu (včetně cukru!)
 • už se na jídle necítíš závislá
 • nemáš padesát milionů pravidel - co smíš, nesmíš jíst, kolik a kdy máš jíst...a kde nejsou pravidla, není ani touha je porušovat
 • jsi na cestě k optimální, zdravé váze pro svoje tělo
 • už se neřídíš pokyny a příkazy zvenku, stačí ti poslouchat svoje tělo - jsi na něj totiž ten největší expert
 • uzdravila jsi svůj vztah k pohybu a děláš ho teď pro radost a pravidelně (bez nucení!)
 • umíš pracovat se svými negativními emocemi a nemáš potřebu před nimi utíkat
 • máš přátelský vztah se svým tělem a už víš (a taky uvnitř sebe věříš), že tvoje tělo tu není jen na okrasu
 • získala jsi mentální kapacitu na důležité věci (protože už víš, že život máš jen jeden a nechceš ho strávit hubnutím a myšlenkami na jídlo)
 • víš, že zvládneš cokoliv - věříš si a vyzařuješ to všude, kudy chodíš

Chci pro tebe svobodu v jídle a životě, kterou teď zažívám já.

Ale nebylo to tak vždycky.

Bojovala jsem s jídlem od svých 14 let, kdy jsem poprvé začala nesnášet svoje tělo a držet diety. Tím začal nekonečný cyklus šílenství kolem jídla, počítání kalorií, zakazování si sacharidů, detoxů...a mohla bych pokračovat ještě hodně dlouho. Všechy tyhle restriktivní způsoby stravování způsobovaly to, že jsem se uvnitř sebe cítila stále hůř a hůř a bez kontroly, když kolem mě bylo jídlo.

Víc než cokoliv na světě jsem si přála jedno: nebýt ve válce s jídlem a svým tělem. Chtěla jsem jíst normálně, mít z jídla potěšení, nemyslet na něj pořád - a zároveň jsem chtěla být zdravá.

To se mi povedlo až ve chvíli, kdy jsem řekla NE stravovavím pravidlům a vrátila se dovnitř svého těla. K moudrosti, která tam celou dobu byla, ale já ji neslyšela, protože jsem jí utlumila tím, že jsem poslouchala všechny okolo, kdo mi říkali, jak mám jíst.

Stravování ale není kvantová fyzika a nepotřebujeme na něj návod (aka jídelníček, dietu, "zdravý" způsob stravování). Nejlepším expertem na svoje tělo jsme my sami. Jen se ho musíme naučit poslouchat.

Jakmile to budeme umět, získáme v jídle svobodu, jistotu, důvěru ve své tělo a udržitelný způsob, jak jíst, žít a být zdraví.

Už se nestresuji kaloriemi a necítím vinu z toho, jak jím. Užívám si VŠECHNA jídla. Vyživuju svoje tělo láskyplně, protože ho mám ráda a chci pro něj to nejlepší - ne proto, že ho nesnáším a potřebuju ho změnit, jak to bylo dřív (a to byl jeden z důvodů, proč jsem pořád "selhávala").

Koučink není vhodný pro ženy, které:

 • mají aktivní formu poruchy příjmu potravy, kterou neřeší s dalšími odborníky (psychoterapie atd.)
 • hledají rychlé řešení svého problému nebo způsob, jak co nejrychleji zhubnout
 • nechtějí věnovat čas tomu, aby přemýšlely. Tahle práce vyžaduje ponořit se hluboko do sebe a do minulosti (často až do dětství, kde naše problémy s jídlem často začínají) a uvažovat o svých návycích a tom, co a proč jíme

Tato témata spolu probereme

Intuitivní stravování - jak se stát intuitivním jedlíkem, nechat za sebou diety, pravidla a příkazy a jíst v souladu se svým tělem
Emoce a emoční jedení/přejídání
Záchvatovité přejídání
Práce s mindsetem, sebekoučovací model - pomůcka k vědomé práce s myšlenkami, emocemi a chováním
Přijetí svého těla, sebeláska
Naslouchání signálům svého těla - fyzickým, psychickým a emočním
Zdravé návyky - přirozeně a bez tlaku
Vědomá (ne reaktivní) rozhodnutí ve stravování
Pestrá a výživná strava
Radostný pohyb
Rovnováha ve všech životních oblastech
Sebejistota, vlastní hodnota

"Katka je na tuhle oblast opravdu odborník a její znalosti o tom, jak jídlo ovlivňuje naše tělo, mi moc pomohly. Už jsem o intuitivním stravování něco věděla předtím, než jsem jí oslovila, ale stále jsem měla k jídlu dost nezdravý vztah. Nemohla jsem přijít na to, proč mi to nejde. Katka mi konečně pomohla pochopit, jak mám principy intuitivního stravování aplikovat ve svém životě. Teď mám pocit, že je můj vztah k jídlu opravdu normální a zdravý."

- Martina

"Diety jsem držela celý svůj život a vždycky následoval jo-jo efekt. Pokaždé to mělo stejný průběh - zhubla jsem, ale po čase jsem všechno zase nabrala a s tím i nějaká kila navíc. Katka mi pomohla udělat v mém životě pozitivní změny, díky kterým se cítím a JSEM zdravější. Spím lépe, jsem méně vystresovaná a už o půlnoci nechodím vyjídat ledničku. Katka mi dala účinné techniky, jak bojovat se stresem a změnit způsob, jakým přemýšlím. Jakmile jsem to zlepšila, bylo mnohem snadnější začít se soustředit a poslouchat moje signály hladu a nasycení. Dala mi taky praktické tipy na svačiny, večeře atd. Moje oblíbená část tohoto intuitivního přístupu k jídlu je to, že jídlo nemá být stres. Nakonec chci říct, že se cítím mnohem zdravěji a to fyzicky i emocionálně."

- Diana

KOLIK TO STOJÍ?

1 konzultace
1200 Kč
60 minut, online přes Zoom
Objednat
Platnost 1 měsíc
Balíček 3 konzultací
3300 Kč
Každá 60 minut, online přes Zoom
Objednat
Platnost 4 měsíce
Balíček 5 konzultací
5250 Kč
Každá 60 minut, online přes Zoom
Objednat
Platnost 6 měsíců
Balíček 10 konzultací
10000 Kč
Každá 60 minut, online přes Zoom
Objednat
Platnost 1 rok

Tady můžeš ověřit mou dostupnost...

...a pak si rovnou konzultaci zarezervovat. Prosím o rezervaci až po objednání a uhrazení konzultace.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Zhubnu?

Intuitivní stravování je nedietní a váhově neutrální přístup ke stravování. Právě diety (tedy jakýkoliv způsob, jakým se snažíš zhubnout) jsou ten největší důvod, proč máš tak komplikovaný vztah k jídlu. Proto je důležité, abys alespoň na čas odložila svůj cíl zhubnout na vedlejší kolej. Během naší spolupráce se naučíš zdravým návykům, zamiluješ si jídlo a pohyb a budeš dělat i další kroky ke zdraví, ale nebude to proto, abys díky tomu hubla. Naučíš se věřit svému tělu v tom, že se samo, bez tvého úsilí, dostane na zdravou a optimální váhu, na které bude nejšťastnější. A s tím ti pomůžu.

Jaké je tvé vzdělání v oboru?

Mám kurz výživového poradce (MAHRA - podle mě jeden z nejlepších a nejnáročnějších kurzů v ČR) a americký certifikát výživového kouče (od Precision Nutrition). Nicméně obě školy učí tradiční přístup - jídelníčky, rady co jíst a nejíst, kolik toho jíst a kdy to jíst a manipulace s váhou. Jak už víš, podle mě to není správný a udržitelný přístup, jak mít zdravý přístup k jídlu a tělu. Proto jsem se rozhodla vydat cestou intuitivního stravování. Mám za sebou několik zahraničních kurzů a pracuji na tom, abych se stala mezinárodní certifikovanou poradkyní pro intuitivní stravování. Problémy s jídlem jsou také z velké části problém v hlavě, proto se vzdělávám i na poli psychologie a absolvovala jsem několik kurzů kognitivně-behaviorální psychoterapie, která se zaměřuje na práci s myšlenkami a emocemi. Pracuji se sebekoučovacím modelem, který studuji u americké The Life Coach School a mojí mentorky Brooke Castillo. Intuitivní stravování a pozitivní body image vnímám jako svoje poslání a většinu svého volného času věnuji tomu, abych se v tom dále vzdělávala a posouvala - abych mohla stále lépe pomáhat i vám, mým klientkám.

V čem je intuitivní stravování zdravé?

Už existuje více než 100 studií, které dokazují, že intuitivní jedlíci mají lepší hladinu triglyceridů a cholesterolu, nižší krevní tlak, lepší psychické zdraví, sebejistotu a pozitivní body image a nižší BMI než ti, kdo drží jednu dietu za druhou a prochází fázemi s jo-jo efektem.

MÁŠ JEŠTĚ NĚJAKÉ OTÁZKY?

Napiš mi! Použít k tomu můžeš tento formulář nebo email katka@fit-zivot.cz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů