Ráda bych vám zde ještě blíže představila, co to výživový koučink vlastně je a zodpověděla možné otázky, které v souvislosti s ním můžete mít.

POTŘEBUJETE POMOCI S VAŠÍM ZPŮSOBEM STRAVOVÁNÍ A DOSAŽENÍM VAŠICH CÍLŮ?

S individuální pomocí ode mě jako kouče se naučíte:

 • stravovat se lépe, bez držení diet a nepříjemných pocitů
 • být více aktivní, bez ohledu na to, v jaké jste aktuálně kondici
 • proč jsou klasické diety neudržitelné a proč po nich zase vše naberete zpět
 • začlenit zdravé životní návyky do vašeho života, aniž by to pro vás bylo utrpení
 • dosáhnout vašich cílů a výsledky si udržet, i když v životě nepůjde vše podle plánu

A výsledky, kterých dosáhnete?

 • ztratíte váhu/tuk, o kterém už jste si mysleli, že to nejde
 • posílíte svou fyzickou stránku a získáte sebevědomí
 • získáte psychickou odolnost
 • už nebudete tápat v tom, co je dobré a co ne
 • už nikdy žádné diety a jo-jo efekty, zhubnete a výsledky si udržíte jednou provždy

 

A nyní už k často kladeným otázkám.

Co to ten výživový koučink vlastně je?

Výživový koučink v mém pojetí je tří – nebo šestiměsíční transformační program, který vám pomůže kompletně změnit vaše tělo, fyzickou kondici a životní návyky. Provedu vás skrz důležité, ale přesto udržitelné změny návyků, které nakonec povedou k získání postavy, zdraví a sebevědomí, o kterém jste možná ani nesnili.

Pokud už jste v minulosti zkoušeli nějakou dietu nebo změnu návyků a selhali, nebo jednoduše nedokázali vše přesně dodržet…nejste v tom sami. A není to vaše chyba.

Za ty roky, co se pohybuji ve světě fitness, jsem se setkala už se spoustou nesmyslných diet a cvičebních doporučení, které byly nejenom naprosto nesmyslné, často až nebezpečné, ale především neudržitelné. Dřív nebo později člověk selže a hází pak vinu na sebe, svojí vůli.

To je důvod, proč ode mě žádné diety nečekejte. Já vás chci naučit, jak do svého nabitého životního stylu zakomponovat proveditelné malé úkoly, které nakonec povedou k ohromujícím výsledkům, aniž byste měli pocit, že je toho na vás moc. Tento program je vytvořený tak, abyste ho bylo schopní dodržovat i v těch absolutně nejhorších dnech, nejen v těch, kdy je všechno skvělé a jde jak po drátku.

Pro koho je výživový koučink určený?

Tento program je vhodný pro ženy a muže každého věku, kteří chtějí být zdravější, ve formě a silnější – psychicky i fyzicky…a navíc tak už navždy zůstat.

Je to pro lidi, co chtějí:

 • zhubnout váhu a tuk
 • vybudovat si fyzickou sílu a sebejistotu
 • získat výsledky, které zůstanou
 • už nikdy nezažít jo-jo efekt a vymanit se z bludného kruhu diet jednou provždy

Tento program je určený i pro osoby, co mají velmi hektický život. Se svými klienty spolupracuji velmi úzce na tom, aby se dokázali zdravěji stravovat a být aktivní bez ohledu na to, jaké šílenství se zrovna v jejich životě odehrává.

Získáte mentora, který bude dohlížet na vaši odpovědnost a tak vám pomůže být konzistentní, což je velmi důležitá součást celého procesu.

Pro koho není výživový koučink určený?

Program není vhodný pro závodníky a závodnice připravující se na soutěž v kterékoliv kategorii kulturistiky, fitness modelky nebo sportovce trénující pro konkrétní sportovní odvětví na vysoké úrovni.

Také to není pro lidi, kteří nepotřebují dohled. Pokud se vám jen málokdy stává, že máte problém držet se svého výživového nebo pohybového plánu, pak tento program pravděpodobně není pro vás.

Bude na mě tento program fungovat?

Chcete zhubnout? Lépe jíst? Cítit se méně vystresovaní? Lépe spát?

Pokud se budete řídit mými radami a dodržovat moje doporučení, BUDETE MÍT VÝSLEDKY. Zúčastněte se tohoto programu a pokud ho zvládnete dodržet alespoň na 80%, na konci budete štíhlejší, silnější, zdravější a šťastnější ze svého těla, než jste si kdy byli schopní představit.

Nemusíte všechno dělat úplně perfektně. Ale musíte být zavázaní k tomu, že budete dělat malé, strategické kroky, které povedou k velkým změnám ve vašem životě.

To je něco, co si někdy neradi připouštíme: dostat se do nejlepší formy našeho života stojí úsilí, čas a vytrvalost.

Změna vašeho těla není lehká, ale je možná. Jakmile učiníte prvotní rozhodnutí, že změnu chcete, budu tu s vámi na každém kroku tohoto procesu.

Kdo jste a proč bych si měl/a vybrat právě vás?

Jmenuji se Kateřina Nikodýmová, jsem autorka tohoto webu

Kdo je to kouč? Představte si sebe, mého potenciálního klienta, jako cestovatele. Kouč, tedy já, je průvodce. Navigátor. Někdo, kdo má mapu a správné nástroje číst jí a interpretovat jí. Někdo, kdo s vámi půjde po cestě do cíle krok po kroku po boku. Občas se stane, že budu o krok před vámi, abych vás vedla. Nebo o krok za vámi, abych do vás tlačila. Ale většinu cesty půjdu po vašem boku a povedu vás správným směrem.

Dostanu jídelníček na míru?

Ne, nedělám jídelníčky na míru. Z mého pohledu předepsané jídelníčky a diety nejsou ani účinné, ani udržitelné. Lidé často cítí, že je buď „drží“ nebo „nedrží“. Cítí se špatně, když je z nějakého důvodu nemůžou dodržovat na 100% a to často vede k úplnému selhání, špatnému svědomí a neustálého kolotoče, kdy buď jí úplně perfektně nebo naopak úplně špatně.

Můj přístup je naprosto odlišný. Pomůžu vám vytvořit si sadu udržitelných návyků, které vám budou sloužit po zbytek života.

To znamená, že VY SAMI se můžete – s mojí pomocí – rozhodovat, které jídlo je pro vás nejlepší, kdy to jídlo jíst a kolik ho jíst.

Proč koučink? Nemůžu si prostě jen koupit knihu o hubnutí? Nebo si přečíst nějaké články online zadarmo?

Když se upřímně podíváte na svůj život – a na život lidí, které obdivujete a respektujete – všimnete si jedné zajímavé věci. Jen velmi zřídka se nám jako lidským bytostem stává, že k nějaké významné transformaci v našem životě dojde po přečtení nějaké knihy nebo článku. Nebo po zhlédnutí nějakého dokumentu. Nebo i po tom, co navštívíme nějakou přednášku či seminář.

Knihy často předkládají příliš mnoho nových informací naráz. Nadchnou vás něčím novým, což obvykle vydržíte dělat jen pár dní. Pak skončíte tam, kde jste byli. A zatímco si většina z nás myslí, že je nutné naučit se všechno podstatné okamžitě, výzkumy i mé osobní zkušenosti ukazují přesný opak – když se chceme nějakým způsobem změnit, jediný opravdu účinný způsob je dělat to po malých krocích.

Knihy a diety nám málokdy pomůžou dosáhnout dramatických, trvalých změn v životě.

Místo toho ty největší změny nastávají skrz opravdový a intenzivní vztah s jiným člověkem – často nějakým mentorem. Proto je koučink (vedení někým krok za krokem celým procesem) a sociální podpora (obklopení se lidmi, kteří jsou s vámi na stejné lodi), tak moc důležitý.

Samozřejmě můžete zkusit další dietu nebo se vzdělávat čtením článků na internetu, obzvlášť pokud o výživě a tréninku rádi přemýšlíte a chcete v této oblasti vědět co nejvíc a různých zdrojů. Pokud vám tyto metody přinášení výsledky, gratuluji vám a přeji dál mnoho úspěchů.

Ale pokud máte problém uvést všechny ty informace a znalosti, které máte, do nějaké skutečné akce a opravdu zažít změnu, tento program by mohl být něco, co hledáte.

Jsem začátečník a potřebuju zhubnout opravdu hodně. Je pro mě tento program vhodný?

Ano. Pracovala jsem už s mnoha lidmi, pro které byl svět aktivního pohybu a zdravého stravování úplně nový.

Všichni jsme byli jednou začátečníci. Já na to pamatuji a dělám vše proto, abych nováčkům vše co nejvíce usnadnila a aby mohli postupovat přesně takovým tempem, jaké potřebují.

Nejsem začátečník. Je pro mě tento program vhodný?

Mnoho mých klientů má 5 i více let zkušeností s tréninkem a zdravým stravováním. A přesto v tomto programu dosahují skvělých výsledků. To proto, že je výživový koučink ušitý na míru přesně na míru každého jedince, nejedná se o nějaký unifikovaný program, který by bez rozdílu dodržovali všichni.

Často se stává, že i když mají lidé zkušenosti a vědí co a jak dělat, uleví se jim, když se jim o jejich plánování výživy a tréninku stará někdo jiný a oni tak mají více kapacity zabývat se věcmi, které mají v jejich životě aktuálně větší důležitost.

Co když nepotřebuji zhubnout, ale chci se jen naučit lépe jíst?

Pokud vás netrápí kila navíc, je to skvělé. Znamená to, že startujete s velkou výhodou.

Samozřejmě, že celoživotní zdravý životní styl není vůbec jen o hubnutí. S mým výživovým koučinkem se naučíte, jak udržet své tělo zdravé (a štíhlé k tomu).

Zjistíte, jaké to je cítit se více fyzicky schopní, sebejistí a silní – uvnitř i zvenku.

Chci nabrat svalovou hmotu. Je pro mě tento program vhodný?

Rozhodně. Program je naprosto individualizovaný, takže společně můžeme pracovat i na dosažení vašich specifických cílů k přeměně postavy.

Kolik to všechno bude stát?

Pro informace o cenách se prosím podívejte na tuto stránku.

Budu muset hodně utrácet za jídlo a doplňky stravy?

Ve skutečnosti je to spíš tak, že většina klientů na jídlo ušetří. Je to tím, že začnou dělat více informovaná, vědomá rozhodnutí o tom, co koupit, jedí méně venku, kupují si méně zpracované „moderní“ jídla a nahrazují je zdravými, chutnými a přirozenými jídly.

Pokud jde o doplňky stravy, můžete ode mě dostat pár doporučení na výrobky, které by vám mohli zlepšit zdraví, s ohledem na vaše specifické potřeby a cíle. Nicméně to, jestli si je pořídíte nebo ne, je čistě jen na vás, rozhodně to není podmínka.

Budu muset chodit do posilovny?

Posilovna je skvělá věc, ale ne, určitě tam chodit nemusíte. Budete se sice více hýbat a cvičit, ale lze to dělat i doma.

Rád/a… (dělám Crossfit, běhám, jezdím na kole, plavu, lyžuji, chodím na skupinové lekce, chodím ven se psem atd.). Můžu to dál dělat, zatímco budu v programu?

Samozřejmě. Dělejte dál to, co máte rádi. To je celé pointa tohoto výživového koučinku – naučit se jíst a hýbat způsobem, který vyhovuje PRÁVĚ VÁM.

Zdravý životní styl by měl být zábavný, osvobozující a udržitelný. Tento koučink je o tom pomocí vám vést plnější život. Takže ano, dělejte, co máte rádi a program vám pomůže dělat to co nejvíce.

Jakmile začnete, pomůžu vám strukturovat vše takovým způsobem, aby to co nejlépe zapadalo do vašeho životního stylu.

Mám za sebou nějaká zranění. Můžu se přesto zúčastnit?

Zcela určitě. Vzhledem k tomu, že je koučink naprosto individualizovaný, najdeme spolu způsob, jak zaintegrovat zdravé životní návyky a pohyb do vašeho života, aby naprosto vyhovovali vašim specifickým potřebám.

Mám speciální stravu (vegetariánství, veganství, paleo, přerušované hladovění…). Budete se mnou spolupracovat?

Samozřejmě. Výživové návyky, které vás budu učit, jsou jednoduše přizpůsobitelné.