6 znaků, že důvěřuješ svému tělu

 

Jak bys odpověděla, kdybych se tě zeptala, jestli věříš svému tělu?

Tohle je velmi důležitý dílek skládačky. Pokud nevěříš svému tělu, NEMŮŽEŠ jíst a hýbat se intuitivně.

Takhle poznáš, že máš ve své tělo důvěru:

 

1. Nevážíš si svoje jídlo.

Tímto ukazuješ, že svému tělu věříš, protože víš, že ti řekne, kdy už máš dost. Nepotřebuješ čísla a rovnice k tomu, abys věděla, kolik toho máš sníst.

 

2. Nevážíš sama sebe.

Protože věříš svému tělu, že se samo dostane na svou zdravou váhu, na které bude nejspokojenější, nepotřebuje tebe v podobě přísného policisty, který na to bude dohlížet. Tvým úkolem není kontrolovat tvou váhu, tvým úkolem je starat se dobře o svoje tělo.

 

3. Jíš, když máš hlad.

Nezpochybňuješ signály, které ti tvé tělo posílá. Když máš hlad, najíš se (i když jsi jedla třeba před hodinou). Neptáš se, jestli má tvoje tělo pravdu nebo ne.

 

4. Odpočíváš, když to potřebuješ.

Nenutíš svoje tělo k výkonům, když ti dává najevo, že to, co nejvíc potřebuje, je odpočinek. Dokážeš poznat, kdy má tělo dost, věříš těmto signálům a respektuješ je.

 

5. Hýbeš se způsobem, který tě baví.

Nemáš v pohybu „měla bych“. Děláš to, co si užíváš a po čem se cítíš dobře – občas je to něco intenzivnějšího, někdy jemnějšího, někdy vůbec nic. Důvěřuješ svému tělu v tom, že ti řekne.

 

6. Respektuješ svoje chutě.

Už nemáš žádné nezvladatelné chutě. To proto, že když na něco dostaneš chuť, dáš si to. Nemáš už v hlavě pravidla a zákazy dietní kultury a víš, že cokoliv může mít místo v tvém jídelníčku a můžeš to jíst způsobem, který ti dělá dobře.

 

Jak jsi na tom s důvěrou ve vlastní tělo ty?

Kýveš souhlasně hlavou u každého bodu?

Nebo jsi na začátku své cesty?

Ať tak či tak, dobrá práce a pokračuj!

 

P.S. S šestým bodem ti perfektně pomůže můj webinář o usmíření se se sladkostmi. V intuitivním stravování není místo pro zákazy. Pokud ti sladké chutná, není důvod, proč bys ho měla přestat jíst. Jen máš teď možná pocit, že do nedokážeš jíst s mírou a v množství, které ti dělá dobře. Pomůžu ti s tím! https://fit-zivot.cz/cukr/

Já jsem Katka.

Po mnoha letech boje s jídlem a svým tělem, uvěznění v kolotoči restrikcí a přejídání, šílených pocitech viny, hanby a nesnášení sebe sama jsem se konečně rozhodla říct DOST. Přestala jsem hledat odpovědi venku (u výživových poradců a v knihách o stravování) a začala je hledat uvnitř sebe. Naslouchat svému tělu a respektovat ho. Začala jsem se mít ráda a díky tomu přistupovat ke zdraví a návykům SKUTEČNĚ zdravě a trvale udržitelně. Chci v tom pomoci i tobě :-)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..